دریافت فایل پاورپوینت فصل ششم کتاب روانشناسی پرورشی نوین (نظریه های یادگیری شناختی ، گشتالت، آزوبل، و بندورا)

دریافت فایل پاورپوینت فصل ششم کتاب روانشناسی پرورشی نوین (نظریه های یادگیری شناختی ، گشتالت، آزوبل، و بندورا) 

 

دارای مفاهیم کلیدی:

خلاصه روانشناسی پرورشی نوین,پاورپوینت روان شناسی پرورشی,علی اکبر سیف,ppt روانشناسی پرورشی نوین,pdf روانشناسی پرورشی نوین,روانشناسی یادگیری و آموزش,نظریه های یادگیری شناختی, گشتالت, آزوبل, و بندورا,نظریه یادگیری گشتالت ,تعریف مفهوم گشتالت,نظریه آز,,,

 

توضیحات:

پاورپوینت فصل ششم کتاب روانشناسی پرورشی نوین (نظریه های یادگیری شناختی، گشتالت، آزوبل، و بندورا) نوشته علی اکبر سیف در قالب pptx و در حجم 49 اسلاید: 

بخشی از متن:
از نظر نظریه پردازان شناختی یادگیری کسب و بازسازی ساختارهای شناختی است که از طریق آن اطلاعات پردازش و در حافظه ذخیره می شوند 
یادگیری یک فرایند درونی است 
 نظریه پردازان شناختی معتقدند که یادگیری به صورت تواناییهایی در فرد ایجاد و در حافظه او ذخیره می شود و هر وقت که بخواهد – چه بلافاصله پس از یادگیری چه بعد از گذشت زمان – می تواند آن تواناییها را مورد استفاده قرار دهد.
 ویژگی دیگر نظریه های شناختی این است که، به خلاف نظریه های رفتاری که بر نقش محیط در تغییر رفتار و یادگیری تأکید می کنند برای یادگیرنده در ایجاد یادگیری نقش مهم تری قائل اند. هم چون نظریه های رفتاری، نظریه های شناختی نیز بسیار متنوع اند. 
نظریه یادگیری گشتالت 
تعریف مفهوم گشتالت
معنی گشتالت در روانشناسی گشتالت آن است که گل از اجزای تشکیل دهنده آن بیشتر است. یعنی کل دارای خواص یا ویژگیهایی است که در اجزای تشکیل دهنده آن یافت نمی شود، و از خیلی جهات كل تعیین کننده خصوصیات اجزاء است، نه برعکس.

 


دانلود مستقیم فایل