علوم تربیتی · فوریه 2, 2022 0

دریافت فایل پاورپوینت فصل چهارم کتاب رهبری و مدیریت آموزشی (فرهنگ سازمانی) نوشته تونی بوش، دیوید میدلوود

دریافت فایل پاورپوینت فصل چهارم کتاب رهبری و مدیریت آموزشی (فرهنگ سازمانی) نوشته تونی بوش، دیوید میدلوود 

 

دارای مفاهیم کلیدی:

کلمات کلیدی,کتاب رهبری و مدیریت آموزشی,تونی بوش,دیوید میدلوود,محمدرضا آهنچیان,منصوره عتیقی,خلاصه رهبری و مدیریت آموزشی,پاورپوینت رهبری آموزشی,پاورپوینت کتاب مدیریت آموزشی,ppt رهبری و مدیریت آموزشی ,pdf رهبری و مدیریت آموزشی

 

توضیحات:

پاورپوینت فصل چهارم کتاب رهبری و مدیریت آموزشی (فرهنگ سازمانی) نوشته تونی بوش، دیوید میدلوود ترجمه:محمدرضا آهنچیان-منصوره عتیقی در قالب pptx و در حجم 33 اسلاید:

بخشی از متن:

تعریف فرهنگ 
مفهوم فرهنگ، طی دهه ۱۹۹۰ و در قرن بیست و یکم، بیش از پیش اهمیت یافته است. این توجه فوق العاده ممکن است نتیجه نارضایتی از محدودیتهای مدل های رهبری و مدیریتی باشد که در آنها بر جنبه های ساختاری و فنی مدارس و آموزشگاه ها تأکید می شود. تمرکز بر جهان ارزش ها و نگرش های غیرملموس، مقابله مؤثر با مفروضات دیوان سالارانه است که به ایجاد تصویر متعادلی از نهادهای آموزشی کمک می کند. 
فرهنگ، بیشتر با جنبه های غیررسمی سازمان مرتبط است تا عناصر رسمی آن. این جنبه ها بر ارزش ها، باورها و هنجارهای افراد در سازمان و چگونگی ادغام این ادراکات فردی در و معانی مشترک متمرکز است. فرهنگ در ساختار رسمی سازمان ظاهر نمی شود؛ بلکه در نمادها و آیین ها نمود پیدا می کند:
عقاید، ارزشها و جهان بینی ها در قلب سازمان ها قرار دارد. افراد عقاید مشخصی دارند و ارزش های مورد نظر آنان بر چگونگی رفتار و ارزیابی آنان از رفتار سایر اعضا تأثیر می گذارد. این  هنجارها تبدیل به روایت های مشترکی می شود که به گروه انتقال پیدا می کند و به کمک ها و رسوم تقویت می شود .

 


دانلود مستقیم فایل